Rahat ve dayanıklı

- Apr 09, 2019-

Kenevir kıyafeti, kullanıcı için de bir takım avantajlar sunar. Kenevir kumaşı yumuşak bir dokunuşa sahiptir ve kenevirin uzun, güçlü elyaf yapısı sayesinde dayanıklılık sağlar.

Kenevir kıyafetleri o kadar dayanıklıdır ki uzun yıllar dayanır ve uzun yıllar giymeye uygun klasik ve çok yönlü stillere (gömlekler, yelekler ve kotlar gibi) uygundur. Kenevir kumaş tekrar tekrar yıkamaya iyi ayağa kalkar, zamanla daha yumuşak ve rahat büyür.

Güçlü olmasının yanı sıra, malzeme küf, küf ve mikrop dirençli olup normal kullanımda neredeyse yok edilemezdir. Kenevir kıyafeti de çok nefes alabilir ve kullanıcıyı harika havalarda sıcak ve yazın serin tutarken mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptir. Dışarıda uzun saatler geçirenler kenevir kumaşının UV ışınlarına dayanıklı olduğunu takdir edeceklerdir.

Doğal işleme teknikleri nedeniyle, kenevir kıyafeti kimyasal hassasiyeti olan insanlar için mükemmeldir. Kenevirin doğal rengi sürdürülebilir boyaları kolayca kabul eder ve sert kimyasallar olmadan da ağartılabilir.

Tabii ki, hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Kenevir giysileri artık giyilemediğinde tamamen biyo-bozunur ve her giysinin ömrü boyunca minimum ekolojik ayak izi sağlar.